  • FAD1-08038CBAW12
FAD1-08038CBAW12
advertisement
Manufacturer No:
FAD1-08038CBAW12
HK JDW NO:
649-FAD1-08038CBAW12
Package:
Axial
Datasheet:
FAD1-08038CBAW12
Description:
FAN AXIAL 80.5X38MM 12VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
FAD1-08038CBAW12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Weight
    0.264lb 119.75g
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    FAD1-08038
  • Size / Dimension
    Square - 80.5mm Lx80.5mm H
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.070A
  • Max Power Dissipation
    840mW
  • Current Rating
    70mA
  • RPM
    2000 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Air Flow
    30.6 CFM (0.857m3/min)
  • Noise
    25.5 dB(A)
  • Voltage Range
    10.8V~13.2VDC
  • Static Pressure
    0.087 in H2O (21.7 Pa)
  • Thermal Support Device Type
    DC FAN
  • Height
    80.5mm