  • FAD1-12025CHHW12
FAD1-12025CHHW12
advertisement
Manufacturer No:
FAD1-12025CHHW12
Manufacturer:
Qualtek
HK JDW NO:
649-FAD1-12025CHHW12
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
FAN AXIAL 120X25.5MM 12VDC WIRE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FAD1-12025CHHW12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Weight
    0.344lb 156.04g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Published
    2013
  • Series
    FAD1-12025
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.290A
  • Max Power Dissipation
    3.48W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    290mA
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • RPM
    2200 RPM
  • Bearing Type
    Hydrodynamic
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    87.9 CFM (2.46m3/min)
  • Noise
    39.1 dB(A)
  • Voltage Range
    10.8V~13.2VDC
  • Static Pressure
    0.134 in H2O (33.5 Pa)