  • FAD1-12038CBMW32
FAD1-12038CBMW32
advertisement
Manufacturer No:
FAD1-12038CBMW32
HK JDW NO:
649-FAD1-12038CBMW32
Step5Bar-code shipping tag
FAD1-12038CBMW32
  • Weight
    0.656lb 297.56g
  • Material - Frame
    Aluminum
  • Material - Blade
    Plastic
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    FAD1-12038
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.340A
  • Max Power Dissipation
    4.08W
  • Current Rating
    340mA
  • RPM
    2540 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Air Flow
    96.3 CFM (2.70m3/min)
  • Noise
    45.0 dB(A)
  • Voltage Range
    10.8V~13.2VDC
  • Static Pressure
    0.228 in H2O (56.8 Pa)