  • FAD1-12038CHAW12
FAD1-12038CHAW12
advertisement
Manufacturer No:
FAD1-12038CHAW12
HK JDW NO:
649-FAD1-12038CHAW12
Datasheet:
FAD1-12038CHAW12
Description:
FAN AXIAL 120X38.5MM 12VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
FAD1-12038CHAW12
  • Weight
    0.518lb 234.96g
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    FAD1-12038
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.120A
  • Max Power Dissipation
    1.44W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    120mA
  • RPM
    1500 RPM
  • Bearing Type
    Hydrodynamic
  • Air Flow
    57.3 CFM (1.60m3/min)
  • Noise
    28.4 dB(A)
  • Voltage Range
    10.8V~13.2VDC
  • Static Pressure
    0.085 in H2O (21.2 Pa)