  • FAD1-12038DHLW12
FAD1-12038DHLW12
advertisement
Manufacturer No:
FAD1-12038DHLW12
HK JDW NO:
649-FAD1-12038DHLW12
Datasheet:
FAD1-12038DHLW12
Step5Bar-code shipping tag
FAD1-12038DHLW12
  • Weight
    0.518lb 234.96g
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    FAD1-12038
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.100A
  • Max Power Dissipation
    2.4W
  • Current Rating
    100mA
  • RPM
    1950 RPM
  • Bearing Type
    Hydrodynamic
  • Air Flow
    71.6 CFM (2.00m3/min)
  • Noise
    36.2 dB(A)
  • Voltage Range
    21.6V~26.4VDC
  • Static Pressure
    0.128 in H2O (31.8 Pa)