  • FAN2514S28X
FAN2514S28X
advertisement
Manufacturer No:
FAN2514S28X
Manufacturer:
Rochester Electronics
HK JDW NO:
699-FAN2514S28X
Package:
SOT-23-5
Datasheet:
FAN2514S28X
Description:
Fixed PMIC SOT-23-5
Quantity:
In Stock : 8153
Step5Bar-code shipping tag
FAN2514S28X
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-23-5
  • Number of Pins
    5
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Number of Outputs
  • Current - Output
    200mA
  • Voltage - Output
    2.8V
  • Min Input Voltage
    2.7V
  • Max Input Voltage
    6.5V
  • Dropout Voltage
    170mV