  • FBMJ2125HM330-TV
FBMJ2125HM330-TV
advertisement
Manufacturer No:
FBMJ2125HM330-TV
HK JDW NO:
782-FBMJ2125HM330-TV
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
FBMJ2125HM330-TV
Description:
FERRITE BEAD 33 OHM 0805 1LN
Step5Bar-code shipping tag
FBMJ2125HM330-TV
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    25%
  • Packing Method
    TR, PAPER
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    33Ohm
  • Max DC Current
    4A
  • Filter Type
    Power Line
  • Rated Current
    4A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    8mOhm
  • Impedance @ Frequency
    33Ohm @ 100MHz
  • Height
    850μm
  • Length
    2mm