  • FBR07VA850SB-00
FBR07VA850SB-00
advertisement
Manufacturer No:
FBR07VA850SB-00
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-FBR07VA850SB-00
Package:
Radial
Datasheet:
FBR07VA850SB-00
Description:
Ferrite Beads FERRITE BD RADIAL STRAIGHT 7.5mm 85OHM
Step5Bar-code shipping tag
FBR07VA850SB-00
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2007
  • Series
    FB
  • Size / Dimension
    0.295Dia 7.50mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Number of Functions
    1
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    85Ohm
  • Max DC Current
    7A
  • Rated Current
    7A
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    10mOhm
  • Impedance @ Frequency
    85Ohm @ 100MHz
  • Diameter
    7.5mm
  • Height
    5.5118mm