  • FCSL90R025DER
FCSL90R025DER
advertisement
Manufacturer No:
FCSL90R025DER
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-FCSL90R025DER
Package:
Wide 3518 (9045 Metric), 1835
Datasheet:
FCSL90R025DER
Description:
FCSL Series, Metal Foil, 25mOhm, 4W, ±0.5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 6745
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FCSL90R025DER
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    Wide 3518 (9045 Metric), 1835
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FCSL
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.350W 4.50mmx8.90mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    25mOhm
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    4W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm