  • FD-4030-12A-C3-C
FD-4030-12A-C3-C
advertisement
Manufacturer No:
FD-4030-12A-C3-C
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
HK JDW NO:
216-FD-4030-12A-C3-C
Package:
1612 (4030 Metric)
Datasheet:
FD-4030-12A-C3-C
Description:
Quantity:
In Stock : 1056
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FD-4030-12A-C3-C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1612 (4030 Metric)
  • Operating Temperature
    -10°C~65°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FD
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.118W x 0.037 H 4.00mmx3.00mmx0.95mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Current Rating (Amps)
    12A
  • Approval Agency
    TUV, UL
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Board Mount (Cartridge Style Excluded)
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    50A