  • FR-9550-30A-C07-B
FR-9550-30A-C07-B
advertisement
Manufacturer No:
FR-9550-30A-C07-B
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
HK JDW NO:
216-FR-9550-30A-C07-B
Package:
Nonstandard SMD
Datasheet:
FR-9550-30A-C07-B
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FR-9550-30A-C07-B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard SMD
  • Operating Temperature
    -10°C~65°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FR
  • Size / Dimension
    0.374Lx0.197W x 0.091 H 9.50mmx5.00mmx2.30mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    62V
  • Current Rating (Amps)
    30A
  • Approval Agency
    TUV, UL
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Board Mount (Cartridge Style Excluded)
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    80A