  • FD800R33KF2CKNOSA1
FD800R33KF2CKNOSA1
advertisement
Manufacturer No:
FD800R33KF2CKNOSA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-FD800R33KF2CKNOSA1
Package:
Module
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FD800R33KF2CKNOSA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Surface Mount
    NO
  • Transistor Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2002
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    7
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Position
    UPPER
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XUFM-X7
  • Number of Elements
    2
  • Configuration
    Single Chopper
  • Case Connection
    ISOLATED
  • Power - Max
    9600W
  • Transistor Application
    POWER CONTROL
  • Polarity/Channel Type
    N-CHANNEL
  • Input
    Standard
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    5mA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    3300V
  • Turn On Time
    480 ns
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    4.25V @ 15V, 800A
  • Turn Off Time-Nom (toff)
    1900 ns
  • NTC Thermistor
    No
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    100nF @ 25V