  • FDA2-17251NBHW4F-SF
FDA2-17251NBHW4F-SF
advertisement
Manufacturer No:
FDA2-17251NBHW4F-SF
HK JDW NO:
649-FDA2-17251NBHW4F-SF
Description:
FAN AXIAL 172X51MM 115VAC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
FDA2-17251NBHW4F-SF
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Weight
    1.98lbs 900g
  • Material - Blade
    Steel
  • Operating Temperature
    -4~158°F -20°C~70°C
  • Published
    2015
  • Series
    HPLC, FDA2-17251-SF
  • Size / Dimension
    Rectangular/Rounded - 172mm Lx151mm H
  • Feature
    Salt Fog Rated, Thermal Overload Protector (TOP)
  • Power (Watts)
    25.00W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.210A
  • Ingress Protection
    IP56M - Dust Protected, Water Resistant
  • Air Flow
    250.0 CFM (7.00m3/min)
  • Static Pressure
    0.610 in H2O (151.9 Pa)