  • FDA2-25489QBHW4D-L
FDA2-25489QBHW4D-L
advertisement
Manufacturer No:
FDA2-25489QBHW4D-L
Manufacturer:
Qualtek
HK JDW NO:
649-FDA2-25489QBHW4D-L
Package:
Datasheet:
Description:
FAN AXIAL 254X89MM 230VAC WIRE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FDA2-25489QBHW4D-L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Weight
    6lbs 2.7kg
  • Material - Frame
    Aluminum
  • Material - Blade
    Steel
  • Operating Temperature
    -4~158°F -20°C~70°C
  • Published
    2014
  • Series
    HPLC, FDA2-25489
  • Size / Dimension
    Round - 254mm Dia
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    92.0W
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.420A
  • Max Power Dissipation
    92W
  • Ingress Protection
    IP56M - Dust Protected, Water Resistant
  • Current Rating
    420mA
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Lifetime @ Temp
    100000 Hrs @ 25°C
  • RPM
    3200 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    860.0 CFM (24.08m3/min)
  • Noise
    68.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.846 in H2O (210.7 Pa)