  • FDA2-R17251QBKW3D-L
FDA2-R17251QBKW3D-L
advertisement
Manufacturer No:
FDA2-R17251QBKW3D-L
HK JDW NO:
649-FDA2-R17251QBKW3D-L
Description:
FAN AXIAL 172X51MM 230VAC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
FDA2-R17251QBKW3D-L
  • Material - Blade
    Plastic
  • Operating Temperature
    -4~158°F -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    Round - 172mm Dia
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    26.00W
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.110A
  • Max Power Dissipation
    26W
  • Ingress Protection
    IP56M - Dust Protected, Water Resistant
  • Current Rating
    110mA
  • Lifetime @ Temp
    100000 Hrs @ 25°C
  • Static Pressure
    0.787 in H2O (196.0 Pa)