  • FDD1-17238DBLW42-L
FDD1-17238DBLW42-L
advertisement
Manufacturer No:
FDD1-17238DBLW42-L
HK JDW NO:
649-FDD1-17238DBLW42-L
Step5Bar-code shipping tag
FDD1-17238DBLW42-L
  • Operating Temperature
    -4~158°F -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    Rectangular/Rounded - 172mm Lx151mm H
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.780A
  • Max Power Dissipation
    18.7W
  • Current Rating
    780mA
  • Lifetime @ Temp
    100000 Hrs @ 25°C
  • RPM
    3200 RPM
  • Air Flow
    245.0 CFM (6.86m3/min)
  • Noise
    56.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.732 in H2O (182.3 Pa)