  • FF600R12KE4EBOSA1
FF600R12KE4EBOSA1
advertisement
Manufacturer No:
FF600R12KE4EBOSA1
HK JDW NO:
376-FF600R12KE4EBOSA1
Datasheet:
FF600R12KE4EBOSA1
Description:
MOD IGBT MED PWR 62MM-1
Step5Bar-code shipping tag
FF600R12KE4EBOSA1
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    Module
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Published
    2016
  • Series
    C
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    7
  • ECCN Code
    EAR99
  • Additional Feature
    UL APPROVED
  • JESD-30 Code
    R-XUFM-X7
  • Configuration
    Half Bridge
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    5mA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1200V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    600A
  • Turn On Time
    232 ns
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.2V @ 15V, 600A
  • Turn Off Time-Nom (toff)
    630 ns
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    38nF @ 25V