  • FKA1-17251NBLT31
FKA1-17251NBLT31
advertisement
Manufacturer No:
FKA1-17251NBLT31
Manufacturer:
Qualtek
HK JDW NO:
649-FKA1-17251NBLT31
Package:
Axial
Datasheet:
FKA1-17251NBLT31
Description:
FAN AXIAL 172X50.8MM 115VAC TERM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FKA1-17251NBLT31
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Weight
    2.3lbs 1kg
  • Material - Frame
    Aluminum
  • Material - Blade
    Plastic
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Published
    2013
  • Series
    FKA1-17251
  • Size / Dimension
    Rectangular/Rounded - 172mm Lx150mm H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Terminals
  • Max Operating Temperature
    158°C
  • Min Operating Temperature
    14°C
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Approval Agency
    CE, TUV, UL
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Width
    50.80mm