  • FKA2-17251NBMW3F
FKA2-17251NBMW3F
advertisement
Manufacturer No:
FKA2-17251NBMW3F
HK JDW NO:
649-FKA2-17251NBMW3F
Datasheet:
FKA2-17251NBMW3F
Description:
FAN AXIAL 172X50.8MM 115VAC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
FKA2-17251NBMW3F
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Size / Dimension
    Rectangular/Rounded - 172mm Lx150mm H
  • Max Operating Temperature
    158°C
  • Min Operating Temperature
    14°C
  • Power (Watts)
    20.70W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.190A
  • Max Power Dissipation
    20.7W
  • Current Rating
    190mA
  • RPM
    2500 RPM
  • Air Flow
    155.0 CFM (4.34m3/min)
  • Noise
    56.6 dB(A)
  • Static Pressure
    0.400 in H2O (99.6 Pa)
  • Height
    172mm
  • Length
    172mm
  • Width
    50.80mm