  • FLLD3250APHI1
FLLD3250APHI1
advertisement
Manufacturer No:
FLLD3250APHI1
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-FLLD3250APHI1
Package:
Datasheet:
FLLD3250APHI1
Description:
LINE FILTER 690VAC 250A CHASSIS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FLLD3250APHI1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    FLLD3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated DC
    690V
  • Current Rating
    250A
  • Termination Style
    Terminal Post
  • Voltage - Rated AC
    690V
  • Approval Agency
    EN, UL
  • Physical Dimension
    L300.0XB180.0XH125.0 (mm)/L11.811XB7.087XH4.921 (inch)
  • Configuration
    Two Stage
  • Filter Type
    Three Phase (Delta)
  • Leakage Current (Max)
    5mA
  • Frequency - Operating
    50/60Hz
  • High Pot
    3100 V
  • Height
    125mm
  • Length
    300mm
  • Width
    180mm