  • FLUKE-190-102/AM/S
FLUKE-190-102/AM/S
advertisement
Manufacturer No:
FLUKE-190-102/AM/S
Manufacturer:
Fluke Electronics
HK JDW NO:
315-FLUKE-190-102/AM/S
Package:
Description:
SCOPEMETER 2CH 100MHZ COLOR SCC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FLUKE-190-102/AM/S
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Handheld
  • Voltage - Supply
    7.2VDC Battery 17.8VDC Adapter
  • Function
    Record, Save, Trend, DMM
  • Voltage - Input (Max)
    CAT III 1000V CAT IV 600V
  • Interface
    USB
  • Memory Size
    20kpts
  • Bandwidth
    100MHz
  • Rise Time
    3.5ns
  • Sampling Rate
    1.25 Gsps
  • Includes
  • Sampling Rate (Per Second)
    1.25G
  • Display Type
    LCD - Color
  • Input Impedance
    1M - 14pF
  • Channels
    2
  • Probe Type
    Passive 10:1 (2)
  • Height
    265mm
  • Width
    190mm