  • FLUKE-190-204/AM/S
FLUKE-190-204/AM/S
advertisement
Manufacturer No:
FLUKE-190-204/AM/S
HK JDW NO:
315-FLUKE-190-204/AM/S
Package:
Description:
SCOPEMETER 4CH 200MHZ COLOR SCC
Step5Bar-code shipping tag
FLUKE-190-204/AM/S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Weight
    2.2kg
  • Published
    2011
  • Series
    ScopeMeter® 190 II
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Supply
    7.2VDC Battery 17.8VDC Adapter
  • Voltage - Input (Max)
    CAT III 1000V CAT IV 600V
  • Memory Size
    30kpts
  • Bandwidth
    200MHz
  • Rise Time
    1.7ns
  • Resolution
    1 B
  • Sampling Rate
    2.5 Gsps
  • Includes
    Alligator Clips, Battery Charger/Adapter, Case, Hook Clips, Software, Test Leads, USB Cable
  • Sampling Rate (Per Second)
    2.5G
  • Input Impedance
    1M - 14pF
  • Channels
    4
  • Probe Type
    Passive 10:1 (4)
  • Height
    265mm
  • Width
    190mm