  • FMF-25FRF52-36R
FMF-25FRF52-36R
advertisement
Manufacturer No:
FMF-25FRF52-36R
HK JDW NO:
898-FMF-25FRF52-36R
Datasheet:
FMF-25FRF52-36R
Description:
36Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
FMF-25FRF52-36R
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    36Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W