  • FMP100JR-52-1R8
FMP100JR-52-1R8
advertisement
Manufacturer No:
FMP100JR-52-1R8
HK JDW NO:
898-FMP100JR-52-1R8
Datasheet:
FMP100JR-52-1R8
Description:
1.8Ohms, 1W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
FMP100JR-52-1R8
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.8Ohms
  • Power (Watts)
    1W
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±5%