  • FMP300JR-52-27K
FMP300JR-52-27K
advertisement
Manufacturer No:
FMP300JR-52-27K
HK JDW NO:
898-FMP300JR-52-27K
Datasheet:
FMP300JR-52-27K
Description:
27kOhm, 3W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
FMP300JR-52-27K
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    27kOhm
  • Power (Watts)
    3W