  • FN2070B-36-08
FN2070B-36-08
advertisement
Manufacturer No:
FN2070B-36-08
HK JDW NO:
694-FN2070B-36-08
Package:
Datasheet:
FN2070B-36-08
Description:
SINGLE PHASE CHASSIS MOUNT 36 A FILTER, M4 SCREW,MEDICAL
Step5Bar-code shipping tag
FN2070B-36-08
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Box
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Resistance
    220kOhm
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    MEDICAL VERSION; INDUCTANCE 1.23 MILLIHENRY
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    57.5mm
  • Current Rating
    36A
  • Frequency
    400Hz
  • Termination Style
    Threaded Post (M4)
  • Voltage - Rated AC
    110V 250V
  • Inductance
    1.23mH
  • Leakage Current
    2μA
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    36A
  • Frequency - Operating
    DC~400Hz
  • High Pot
    1100 V
  • Height
    45.4mm
  • Length
    57.5mm
  • Width
    56mm