  • FN258HV-30-33
FN258HV-30-33
advertisement
Manufacturer No:
FN258HV-30-33
HK JDW NO:
694-FN258HV-30-33
Package:
Datasheet:
FN258HV-30-33
Description:
Power Line Filters 30A SFTY TERM BLOCK 3-PHASE AND NEUTRAL
Step5Bar-code shipping tag
FN258HV-30-33
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount, Flanges
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Depth
    355mm
  • Current Rating
    30A
  • Frequency
    60Hz
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Physical Dimension
    L305.0XB60.0XH150.0 (mm)/L12.008XB2.362XH5.906 (inch)
  • Configuration
    Two Stage
  • Max Voltage Rating (AC)
    690V
  • Max Current Rating
    30A
  • Leakage Current (Max)
    19mA
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • High Pot
    3100 V
  • Height
    150mm
  • Length
    60mm