  • FN3025HL-50-72
FN3025HL-50-72
advertisement
Manufacturer No:
FN3025HL-50-72
HK JDW NO:
694-FN3025HL-50-72
Description:
LINE FILTER 50A CHASSIS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
FN3025HL-50-72
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Termination
    Wire
  • Voltage - Rated DC
    520V
  • Depth
    65mm
  • Current Rating
    50A
  • Frequency
    60Hz
  • Voltage - Rated AC
    1.733V
  • Leakage Current
    2.5mA
  • Max Voltage Rating (AC)
    520V
  • Max Current Rating
    50A
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • High Pot
    2000 V
  • Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
    300V
  • Length
    177mm