  • FN3100-35-33
FN3100-35-33
advertisement
Manufacturer No:
FN3100-35-33
HK JDW NO:
694-FN3100-35-33
Package:
300
Datasheet:
FN3100-35-33
Description:
Power Line Filters 35A SFTY TERM BLOCK RFI FLTR-REG. UNITS
Step5Bar-code shipping tag
FN3100-35-33
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount, Flanges
  • Package / Case
    300
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
    FN 3100
  • Pbfree Code
    yes
    Regenerative Motor Drive
  • Voltage - Rated
    520V
  • Depth
    355mm
  • Current Rating
    35A
  • Frequency
    60Hz
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Approval Agency
    CSA, SEMKO, UR
  • Physical Dimension
    L305.0XB60.0XH150.0 (mm)/L12.008XB2.362XH5.906 (inch)
  • Configuration
    Single Stage
  • Leakage Current
    48.9mA
  • Max Voltage Rating (AC)
    520V
  • Max Current Rating
    35A
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • High Pot
    2250 V
  • Height
    150mm
  • Length
    60mm