  • FN3256H-25-33
FN3256H-25-33
advertisement
Manufacturer No:
FN3256H-25-33
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
HK JDW NO:
694-FN3256H-25-33
Package:
Datasheet:
FN3256H-25-33
Description:
Power Line Filters RFI Filters for Regeneration Units
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FN3256H-25-33
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount, Flanges
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2008
  • Series
    FN 3256
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Terminal Block
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated DC
    520V
  • Depth
    180mm
  • Current Rating
    25A
  • Frequency
    60Hz
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Rated AC
    480V
  • Approval Agency
    CSA, ENEC, UR
  • Physical Dimension
    L130.0XB90.0XH85.0 (mm)/L5.118XB3.543XH3.346 (inch)
  • Configuration
    Single Stage
  • Leakage Current
    1mA
  • Max Voltage Rating (AC)
    520V
  • Max Current Rating
    25A
  • Wire/Cable Gauge
    6 AWG
  • Filter Type
    Three Phase (Wye)
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • High Pot
    3000 V
  • Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
    300V
  • Height
    85mm
  • Length
    118mm
  • Width
    90mm