  • FN3359-600-99
FN3359-600-99
advertisement
Manufacturer No:
FN3359-600-99
HK JDW NO:
694-FN3359-600-99
Package:
600
Datasheet:
FN3359-600-99
Description:
Power Line Filters 3 PHASE 600A
Step5Bar-code shipping tag
FN3359-600-99
    Chassis Mount
  • Package / Case
    600
  • Weight
    11kg
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Published
    2014
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
    BUSBAR OUTPUT CONNECTIONS
  • Power Rating
    600kW
  • Voltage - Rated DC
    520V
  • Depth
    260mm
  • Current Rating
    600A
  • Frequency
    60Hz
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Physical Dimension
    L300.0XB210.0XH135.0 (mm)/L11.811XB8.268XH5.315 (inch)
  • Leakage Current
    6mA
  • Max Voltage Rating (AC)
    520V
  • Max Current Rating
    600A
  • Power Dissipation
    65W
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • High Pot
    2150 V
  • Height
    135mm
  • Length
    440mm
  • Width
    210mm