  • FN351-280-37
FN351-280-37
advertisement
Manufacturer No:
FN351-280-37
HK JDW NO:
694-FN351-280-37
Package:
Datasheet:
FN351-280-37
Description:
3-PHASE 280 A INPUT HIGH POWER FILTER,SAFETY TERMINAL BLOCK
Step5Bar-code shipping tag
FN351-280-37
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Depth
    260mm
  • Current Rating
    280A
  • Frequency
    60Hz
  • Voltage - Rated AC
    1.76V
  • Approval Agency
    UL; CSA; ENEC-14
  • Physical Dimension
    L530.0XB260.0XH155.0 (mm)/L20.866XB10.236XH6.102 (inch)
  • Configuration
    Single Stage
  • Max Voltage Rating (AC)
    440V
  • Max Current Rating
    280A
  • Filter Type
    Three Phase (Delta)
  • Leakage Current (Max)
    35.7mA
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • High Pot
    1900 V
  • Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
    250V
  • Height
    155mm
  • Length
    700mm