  • FN351H-80-34
FN351H-80-34
advertisement
Manufacturer No:
FN351H-80-34
HK JDW NO:
694-FN351H-80-34
Package:
300
Datasheet:
FN351H-80-34
Description:
Power Line Filters 80A SFTY TERM BLOCK HI-POWER FLTR/DRIVES
Step5Bar-code shipping tag
FN351H-80-34
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    300
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Depth
    170mm
  • Current Rating
    80A
  • Frequency
    60Hz
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Approval Agency
    CSA, ENEC, UR
  • Physical Dimension
    L350.0XB170.0XH90.0 (mm)/L13.78XB6.693XH3.543 (inch)
  • Configuration
    Single Stage
  • Leakage Current
    38mA
  • Max Voltage Rating (AC)
    520V
  • Max Current Rating
    80A
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • High Pot
    2250 V
  • Height
    90mm
  • Length
    170mm