  • FN5040-38-84
FN5040-38-84
advertisement
Manufacturer No:
FN5040-38-84
HK JDW NO:
694-FN5040-38-84
Package:
Datasheet:
FN5040-38-84
Description:
Power Line Filters 38A 1.6mH OUTPT FLTR Frequency Inverters
Step5Bar-code shipping tag
FN5040-38-84
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C
  • Published
    2012
  • Series
    FN 5040
  • Depth
    151mm
  • Current Rating
    38A
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Physical Dimension
    L230.0XB151.0XH275.0 (mm)/L9.055XB5.945XH10.827 (inch)
  • Operating Frequency
    4KHz Hz
  • Inductance
    1.6mH
  • Max Voltage Rating (AC)
    500V
  • Max Current Rating
    38A
  • Filter Type
    Three Phase (Delta)
  • Rated Voltage
    525V
  • Switching Frequency
    16kHz
  • High Pot
    3000 V
  • Height
    275mm
  • Length
    230mm