  • FN5040-660-99
FN5040-660-99
advertisement
Manufacturer No:
FN5040-660-99
HK JDW NO:
694-FN5040-660-99
Package:
Datasheet:
FN5040-660-99
Description:
Power Line Filters 660A 0.14mH OUT FLTR Frequency Inverters
Step5Bar-code shipping tag
FN5040-660-99
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C
  • Published
    2015
  • Series
    FN 5040
  • Depth
    315mm
  • Current Rating
    660A
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Physical Dimension
    L645.0XB410.0XH732.0 (mm)/L25.394XB16.142XH28.819 (inch)
  • Operating Frequency
    2KHz Hz
  • Inductance
    140μH
  • Max Voltage Rating (AC)
    500V
  • Max Current Rating
    660A
  • Filter Type
    Three Phase (Delta)
  • Rated Voltage
    525V
  • High Pot
    3000 V
  • Height
    727mm
  • Length
    630mm
  • Width
    410mm