  • FN5045-10-44
FN5045-10-44
advertisement
Manufacturer No:
FN5045-10-44
HK JDW NO:
694-FN5045-10-44
Package:
Datasheet:
FN5045-10-44
Description:
Power Line Filters 10A 5.2mH OUTPT FLTR Frequency Inverters
Step5Bar-code shipping tag
FN5045-10-44
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C
  • Published
    2012
  • Series
    FN 5045
  • Depth
    100mm
  • Current Rating
    10A
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Physical Dimension
    L330.0XB100.0XH165.0 (mm)/L12.992XB3.937XH6.496 (inch)
  • Operating Frequency
    50Hz Hz
  • Inductance
    5.2mH
  • Max Voltage Rating (AC)
    500V
  • Max Current Rating
    10A
  • Height
    165mm
  • Length
    330mm