  • FN510-24-33
FN510-24-33
advertisement
Manufacturer No:
FN510-24-33
HK JDW NO:
694-FN510-24-33
Package:
Datasheet:
FN510-24-33
Description:
3-PHASE 24 A OUTPUT FILTER,SAFETY TERMINAL BLOCK
Step5Bar-code shipping tag
FN510-24-33
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C
  • Published
    2008
  • Series
    FN 510
  • Part Status
    Active
  • Applications
    General Purpose
  • Depth
    110mm
  • Current Rating
    24A
  • Frequency
    400Hz
  • Voltage - Rated AC
    288V
  • Approval Agency
    UL; CSA; IEC; EN
  • Physical Dimension
    L310.0XB110.0XH190.0 (mm)/L12.205XB4.331XH7.48 (inch)
  • Max Voltage Rating (AC)
    500V
  • Max Current Rating
    24A
  • High Pot
    1100 V
  • Height
    190mm
  • Length
    110mm