  • FN610B-10-06
FN610B-10-06
advertisement
Manufacturer No:
FN610B-10-06
HK JDW NO:
694-FN610B-10-06
Package:
Datasheet:
FN610B-10-06
Description:
SINGLE PHASE CHASSIS MOUNT 10 A FILTER, FAST-ON,MEDICAL
Step5Bar-code shipping tag
FN610B-10-06
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Termination
    Quick Connect
  • Resistance
    1MOhm
  • Additional Feature
    MEDICAL VERSION; INDUCTANCE 0.45 MILLIHENRY
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Current Rating
    10A
  • Frequency
    400Hz
  • Termination Style
    Quick Connect
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Physical Dimension
    L43.5XB32.5XH29.3 (mm)/L1.713XB1.28XH1.154 (inch)
  • Inductance
    450μH
  • Leakage Current
    2μA
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    10A
  • Frequency - Operating
    DC~400Hz
  • High Pot
    2500 V
  • Height
    29.3mm
  • Length
    43.5mm