  • FN610B-20-06
FN610B-20-06
advertisement
Manufacturer No:
FN610B-20-06
HK JDW NO:
694-FN610B-20-06
Package:
Datasheet:
FN610B-20-06
Description:
LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT
Step5Bar-code shipping tag
FN610B-20-06
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Termination
    Screw
  • Resistance
    1MOhm
  • Additional Feature
    MEDICAL VERSION; INDUCTANCE 0.48 MILLIHENRY
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Current Rating
    10A
  • Frequency
    400Hz
  • Termination Style
    Quick Connect
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Physical Dimension
    L50.5XB50.5XH29.3 (mm)/L1.988XB1.988XH1.154 (inch)
  • Inductance
    480μH
  • Leakage Current
    2μA
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    20A
  • Frequency - Operating
    DC~400Hz
  • High Pot
    2500 V
  • Height
    29.3mm
  • Length
    71mm
  • Width
    52.6mm