  • FN685-10-03
FN685-10-03
advertisement
Manufacturer No:
FN685-10-03
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
HK JDW NO:
694-FN685-10-03
Package:
Datasheet:
FN685-10-03
Description:
SINGLE PHASE CHASSIS MOUNT 10 A FILTER, CL A W/ M4 SCREW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FN685-10-03
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount, Flanges
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2007
  • Series
    FN 685
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Applications
    General Purpose
  • Depth
    105mm
  • Current Rating
    10A
  • Frequency
    400Hz
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CSA, ENEC, UR
  • Physical Dimension
    L150.0XB75.0XH50.0 (mm)/L5.906XB2.953XH1.969 (inch)
  • Configuration
    Two Stage
  • Inductance
    4.2mH
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    10A
  • Filter Type
    Single Phase
  • Leakage Current (Max)
    0.41mA
  • Frequency - Operating
    DC~400Hz
  • High Pot
    760 V
  • Height
    50mm
  • Length
    105mm
  • Width
    75mm