  • FN7510-32-M4
FN7510-32-M4
advertisement
Manufacturer No:
FN7510-32-M4
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
HK JDW NO:
694-FN7510-32-M4
Package:
Axial - Threaded Terminals
Datasheet:
FN7510-32-M4
Description:
Cap Feed Through 0.0047uF 250VAC/300VAC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FN7510-32-M4
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Bulkhead
  • Package / Case
    Axial - Threaded Terminals
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2009
  • Series
    FN 751X
  • Size / Dimension
    0.864Diax2.480L 21.95mmx63.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    4700pF
  • Depth
    21.95mm
  • Frequency
    60Hz
  • Approval Agency
    UL; ENEC-14
  • Physical Dimension
    D21.95XH18.85 (mm)/D0.864XH0.742 (inch)
  • Voltage
    130V
  • Ripple Current
    32A
  • Filter Type
    AC FEED THROUGH CAPACITOR
  • Thread Size
    M12x2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    0.52mOhm Typ
  • Leakage Current (Max)
    0.44mA
  • Insulation Resistance-Min
    1500MOhm
  • High Pot
    3000 V
  • Diameter
    21.95mm
  • Height
    18.85mm