  • FN7562-200-M10
FN7562-200-M10
advertisement
Manufacturer No:
FN7562-200-M10
HK JDW NO:
694-FN7562-200-M10
Datasheet:
FN7562-200-M10
Description:
CAP FEEDTHRU 1UF 20% 650V AXIAL
Step5Bar-code shipping tag
FN7562-200-M10
  • Mount
    Bulkhead
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Published
    2008
  • Series
    FN 756X
  • Size / Dimension
    1.496Diax5.787L 38.00mmx147.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    650V
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    38mm
  • Physical Dimension
    D27.0XH50.0 (mm)/D1.063XH1.969 (inch)
  • Current
    200A
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Thread Size
    M24x1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    0.18mOhm Typ
  • Insulation Resistance-Min
    1500MOhm
  • Diameter
    27mm
  • Height
    50mm