  • FN9264S-10-06
FN9264S-10-06
advertisement
Manufacturer No:
FN9264S-10-06
HK JDW NO:
694-FN9264S-10-06
Package:
Datasheet:
FN9264S-10-06
Description:
SCHAFFNER FN9264S-10-06IEC FILTER 10A HIGH PERFORMANCE SNAP FIT
Step5Bar-code shipping tag
FN9264S-10-06
  • Mount
    Panel, Snap in
  • Mounting Type
    Panel Mount, Snap-In
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2014
  • Series
    FN 9264
  • Termination
    Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
  • Connector Type
    Receptacle, Male Blades - Module
    Male
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Current Rating
    10A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Panel Cutout Dimensions
    Rectangular - 29.50mm x 33.00mm
  • Current
    10A
  • Voltage - UL
    250VAC
  • Accomodates a Fuse
    No
  • Switch Features
    Switch On-Off
  • Panel Thickness
    0.039 ~ 0.098 1.00mm ~ 2.50mm