  • FO2HSKDM40.0-T3
FO2HSKDM40.0-T3
advertisement
Manufacturer No:
FO2HSKDM40.0-T3
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-FO2HSKDM40.0-T3
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
FO2HSKDM40.0-T3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FO2HSKDM40.0-T3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Series
    F210R
  • Size / Dimension
    0.102Lx0.083W 2.60mmx2.10mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR, 7 INCH
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    40MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    HCMOS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    5mA
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 1.0mm
  • Operating Frequency
    40MHz
  • Rise Time-Max
    10ns
  • Fall Time-Max
    10ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm