  • FP-CA-3.3-AU
FP-CA-3.3-AU
advertisement
Manufacturer No:
FP-CA-3.3-AU
Manufacturer:
Ampohm Wound Products
HK JDW NO:
5450-FP-CA-3.3-AU
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
3.3μF Film Capacitor 5% Axial 630V-DC 630V-AC Polypropylene
Step5Bar-code shipping tag
FP-CA-3.3-AU
  • Package / Case
    Axial
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    630V
  • Dielectric
    PP
  • Height
    50mm