  • FP1008-120-R
FP1008-120-R
advertisement
Manufacturer No:
FP1008-120-R
HK JDW NO:
255-FP1008-120-R
Datasheet:
FP1008-120-R
Description:
Fixed Inductors 120nH 94A Flat-Pac FP1008
Step5Bar-code shipping tag
FP1008-120-R
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2013
  • Series
    FP1008
  • Size / Dimension
    0.425Lx0.315W 10.80mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    63A
  • Inductance
    120nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.17mOhm
  • Max DC Current
    106A
  • Height
    8mm
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm