  • FQD8P10TF
FQD8P10TF
advertisement
Manufacturer No:
FQD8P10TF
HK JDW NO:
598-FQD8P10TF
Datasheet:
Description:
MOSFET (Metal Oxide) P-Channel Tape & Reel (TR) 530mOhm @ 3.3A, 10V ±30V 470pF @ 25V 15nC @ 10V 100V TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Quantity:
In Stock : 4463
Step5Bar-code shipping tag
FQD8P10TF
  • Supplier Device Package
    D-Pak
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Series
    QFET®
  • Published
    2016
  • Part Status
    Obsolete
  • Power Dissipation-Max
    2.5W Ta 44W Tc
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    530mOhm @ 3.3A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    470pF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    6.6A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    15nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    100V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±30V