  • FQI9N25CTU
FQI9N25CTU
advertisement
Manufacturer No:
FQI9N25CTU
HK JDW NO:
699-FQI9N25CTU
Package:
TO-262-3 Long Leads, I2Pak, TO-262AA
Datasheet:
FQI9N25CTU
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tube 430mOhm @ 4.4A, 10V ±30V 710pF @ 25V 35nC @ 10V 250V TO-262-3 Long Leads, I2Pak, TO-262AA
Quantity:
In Stock : 5206
Step5Bar-code shipping tag
FQI9N25CTU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    I2PAK (TO-262)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tube
  • Series
    QFET®
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Power Dissipation-Max
    3.13W Ta 74W Tc
  • FET Type
    N-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    430mOhm @ 4.4A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    710pF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    8.8A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    35nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    250V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±30V