  • FS15R06VE3B2BOMA1
FS15R06VE3B2BOMA1
advertisement
Manufacturer No:
FS15R06VE3B2BOMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-FS15R06VE3B2BOMA1
Package:
Module
Datasheet:
FS15R06VE3B2BOMA1
Description:
Trans IGBT Module N-CH 600V 22A 13-pin EASY750-1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FS15R06VE3B2BOMA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Case Connection
    ISOLATED
  • Power - Max
    65W
  • Transistor Application
    POWER CONTROL
  • Halogen Free
    Not Halogen Free
  • Polarity/Channel Type
    N-CHANNEL
  • Input
    Standard
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    1mA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    600V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    22A
  • Turn On Time
    29 ns
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2V @ 15V, 15A
  • Turn Off Time-Nom (toff)
    260 ns
  • NTC Thermistor
    Yes
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    830pF @ 25V
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Surface Mount
    NO
  • Transistor Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C