  • FSK-S30-5U
FSK-S30-5U
advertisement
Manufacturer No:
FSK-S30-5U
HK JDW NO:
193-FSK-S30-5U
Datasheet:
FSK-S30-5U
Description:
CONV AC-DC 5V 6A 30W PCB
Step5Bar-code shipping tag
FSK-S30-5U
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C With Derating
  • Series
    FSK-S30 (30W)
  • Size / Dimension
    3.70Lx2.09W x 0.97 H 94.0mmx53.0mmx24.5mm
  • Power (Watts)
    30W
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Efficiency
    80%
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    6A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Line Regulation
    ±1%
  • Height
    24.638mm